18. června 2024

Tag Archives: prodej nemovitosti

Téma: Na co si dávat pozor při převodu vlastnického práva k bytu

Rady od A po Z, jak v klidu a bezpečně koupit nemovitost Chystáte se koupit nemovitost a chtěli byste se při tom cítit co nejbezpečněji a nesednout na lep potenciálnímu podvodníkovi? Na měsíc únor jsme pro vás připravili sérii článků, v nichž naleznete ta nejdůležitější fakta a doporučení, na co všechno… číst dále Téma: Na co si dávat pozor při převodu vlastnického práva k bytu

Číst dál »

Nemovitosti – víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu?

Plánujete v roce 2021 prodej domu, bytu či pozemku? Prodej nemovitosti je příjmem a ten podléhá zaplacení daně. Z placení daně ale existuje celá řada výjimek. Přinášíme přehled případů, kdy jste od zaplacení daně z příjmů při prodeji nemovitosti osvobozeni. Pětiletý časový test se mění na desetiletý Prodej nemovitosti je… číst dále Nemovitosti – víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu?

Číst dál »

Jak poznat dobrého makléře, když prodáváte nemovitost?

Prodej bytu či domu s účastí realitního makléře, nebo bez? Abyste se uměli správně rozhodnout, je potřeba dobře porozumět práci realitního makléře – v čem spočívá, a především jakou přidanou hodnotu pro vás má. Ne ale každý, kdo provozuje realitní řemeslo, skutečný odborník je. V čem je prodej bytu přes… číst dále Jak poznat dobrého makléře, když prodáváte nemovitost?

Číst dál »