29. května 2024

Rekonstrukce přemění kanceláře v Ostravě na 23 nájemních bytů

„Rada města schválila rekonstrukci památkového domu v Husově ulici v Moravské Ostravě. Změní se účel užívání budovy, a to z kancelářských prostorů na byty,“ informoval náměstek primátora Radim Babinec. Budova byla v posledních letech prázdná.
Práce potrvají rok. Namísto kanceláří bude mít město k dispozici 23 nájemních bytů. Z nich je 18 dvoupokojových a pět třípokojových.  Tyto byty bude spravovat přímo magistrát, většinu z nich nabídne veřejnosti pro nájemní bydlení. „Několik bytů si zřejmě ponecháme pro bydlení odborníků, kteří se budou podílet na projektech města,“ dodal náměstek Babinec.
Město se podílí i na přípravě objektu Nové Lauby, který přinese 90 nájemních bytů v samotném centru města. „V místě bude probíhat druhá část archeologického průzkumu, ale projekt je připraven a brzy vypíšeme soutěž na zhotovitele,“ vysvětlil náměstek Radim Babinec.  Magistrát zvažuje, že by vybudoval Rezidenci Janáčkova poblíž městských jatek, v níž by byly rovněž nájemní byty.Ostrava má 12 693 obecních bytů, z nichž většina byla převedena do správy obvodům. Magistrát v současné době spravuje 289 bytů.

Zdroj: web města Ostrava, redakčně kráceno

Foto: Pixabay