14. dubna 2024

Blog Archives

Musí mi majitel oznámit, že mi smlouvu na dobu určitou neprodlouží?

Mám nájemní smlouvu na dobu určitou, nájemné řádně platím, vše bez problémů. Nevím, když mám smlouvu na dobu určitou, zda musím byt v domluveném termínu opustit, nebo ne? Je povinnost majitele mi oznámit, že mi smlouvu neprodlouží, pokud ano, jakým způsobem a v jakém časovém předstihu? Než skončí nájemní smlouva,… číst dále Musí mi majitel oznámit, že mi smlouvu na dobu určitou neprodlouží?

Číst dál »

Je potřeba úředně hlásit, že ubytovávám ukrajinské uprchlíky?

Musím jako majitel bytu nahlásit nějakým úřadům, že nyní ubytovávám uprchlíky z Ukrajiny? Odpověď Dle zákona o pobytu cizinců na území České republiky musí být u každého cizince po vstupu na území ČR oznámeno místo pobytu příslušnému orgánu cizinecké policie. Pokud jde o ubytování cizinců v soukromí, např. u ubytovatele v bytě,… číst dále Je potřeba úředně hlásit, že ubytovávám ukrajinské uprchlíky?

Číst dál »

Parametry bytu 1+kk

Musí mít byt (pronajímaný výhradně za účelem bydlení) jako součást koupelnu či aspoň sprchový kout či jinak řešené sociální zařízení pro osobní hygienu. Byt je uveden ve smlouvě jako 1+kk, jedná se jednu místnost, tedy garsonku s kuchyňskou linkou, toaleta je v domě přes společnou chodbu. Jestli jsem dobře pochopil… číst dále Parametry bytu 1+kk

Číst dál »